26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2010
26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2009

kemp myto

Hráče Sparty a mistry Evropy zastínil na PragaCupu tým FTVS Jameson United

Lednový mezinárodní turnaj PragaCup vyhrál podruhé v historii tým FTVS Jameson United. Druhé místo obsadil Atlético Most a největší favorit turnaje Restaurace u Pecků se musela spokojit se třetím místem.

Na turnaj PragaCup přicestovaly týmy různých kvalit. Ve sportovním areálu Hamr Braník v Praze tak byly k vidění týmy nehrajících žádnou soutěž, futsalovou reprezentaci ČR neslyšících až po tým, co měl na soupisce ligové futsalové hráče nejen ze Sparty. Několik týmů pojalo turnaj PragaCup jako jeden velký výlet do Prahy nejen za futsalem, ale také za kulturou a zábavou. Celkem se zúčastnilo 250 hráčů.

Jedním z velkých favoritů turnaje byl tým Restaurace u Pecků, za kterou nastoupili David Frič, Martin Doša a Radek Hanzlík z futsalové Sparty, Marcel Rodek z prvoligového Benaga a dále Jiří Novák a Jakub Slunéčko, t.j. reprezentanti ČR v malé kopané. Tento tým navíc letos zaznamenal historický úspěch v podobě čtvrtfinále Ligy mistrů v malé kopané. Na PragaCupu na nejvyšší příčku ale nedosáhl a obsadil stejně jako minulý rok třetí místo.

Na druhém místě se umístil nově vzniklý tým Atlético Most. Nejen o jeho kvalitě svědčí to, že na soupisce měl juniorské mistry Evropy v malé kopané do 21 let!

Vítězem čtrnáctého mezinárodního futsalového turnaje PragaCup se stalo úplně jiné mužstvo a to konkrétně FTVS Jameson United z Prahy. Tomu se podařilo vyhrát již podruhé, když první úspěch si připsali jeho hráči v lednu 2014.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Vojtěch Šafránek z vítězného týmu FTVS Jameson United. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Michal Leibl z Atlético Most, který hraje velký fotbal za FK Ústí nad Labem. Ocenění za nejlepší brankáře získal Michal Dvořák z FK Ostrov.