31.03.-01.04.2018 Celier (FRA) 2003
09.06.2018 Miklavz (SLO) 2011
26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2010

Na prvních třech místech tři národnosti! PragaCup vyhrál BNP team Vranov

Putovní pohár se stěhuje na Slovensko. Úspěšný mezinárodní turnaj ovládli hráči BNP team Vranov, kteří ve finále porazili české FK Dogy. Bronz vybojoval FC AE Praha sestavený z hráčů Vietnamu.

Mezinárodní turnaj PragaCup v malé kopané se odehrál 25. 6. 2016 v Praze na Smíchově v areálu Mrázovka, kde trénuje i fotbalová reprezentace ČR. Turnaje se zúčastnilo 28 týmů – 300 hráčů z celé České republiky, Slovenska a také týmy složené z hráčů z Vietnamu, žijících v Čechách a týmy spojených národů. I letos měl letní PragaCup mezinárodní finále. Na prvních třech místech se umístily tři různé národnosti – Slováci – Češi – Vietnamci. Na turnaji startovalo hodně nováčků a někteří z nich se postarali o překvapení, když skončili na 3. a 4. místě.

Týmy byly rozděleny do čtyřech skupin po 7 týmech, do pavouka play-off postoupilo 16 týmů. Každá skupina měla připravené svoje hřiště v rámci jednoho areálu, hráčům tak odpadlo dlouhé čekání na zápasy. I přes vedra, která panovala a dvě dešťové přeháňky, které se přehnaly nad areálem, týmy předváděly výborné výkony.

Ve skupině „A“ potvrdily roli jednoho z favoritů hráči týmu FK Dogy, kteří v základní skupině s jasnou převahou vyhráli všechny zápasy. Dalšími postupujícími byly týmy TJ Bouráci Teplice, Kluci z vesnice a FC.POV.Praha. S téměř minimálními bodovými rozdíly ze skupiny „B“ postoupily týmy Čolci, FC AE Praha, (J)elita a Ultimate team. Ve skupině C zazářil tým BNP team Vranov, dalšími týmy, které postoupily do osmifinále, byly Řízkův výběr, TJ Zbiroh a FC Bosonohy. Skupina D byla dle výsledků nejvyrovnanější skupinou, ze které postoupily týmy Hala Madrid, Penny Market, Legendz a Elektro Viola.

V zápasech play-off některým týmům překvapivě brzy došly síly a vypadly již v osmifinále, jiní naopak překvapily. V semifinálových bojích proti sobě nastoupily týmy FK Dogy proti FC Bosonohy a BNP team Vranov proti FC AE Praha. O 3. místo se nakonec utkaly nováčci na turnaji, šťastnějším týmem v tomto zápasu byl FC AE Praha, tým sestavený z hráčů z Vietnamu žijících v Čechách.

Ve finále se potkaly týmy FK Dogy a BNP team Vranov, které předváděly po celou dobu turnaje nejlepší fotbal. Po dramatickém průběhu zápasu se po penaltovém rozstřelu radoval z vítězství na turnaji BNP team Vranov. Putovní pohár turnaje PragaCup tak poprvé putoval na Slovensko.