17.11.2018 Witoszów D. (POL) 2011
16.02.2019 Witoszów D. (POL) 2013
20.01.2019 Świdnica (POL) 2010

Mezinárodní turnaj PragaCup vyhrál německý tým Black Ratones

PragaCup má dalšího zahraničního vítěze. Po minulém ročníku, kdy triumfovalo slovenské Atlético, se letos probil až k 1. místu německý tým Black Ratones. Ten porazil ve finále teplické borce z FC Mukov.

Na 17. ročník PragaCupu dorazilo na 120 hráčů ze zahraničí. Své zastoupení na turnaji měla Anglie, Německo, Vietnam, Polsko, Slovensko, Spojené národy. A k tomu je doplnilo v areálu FC Přední Kopanina na 180 českých fotbalistů, mezi kterými byl například Václav Dudl z AC Sparta Praha, mistr světa v malém fotbale Michal Salák, Vojtěch Turek z futsalové Slavie a jeho rival Antonín hrdina ze Sparty.

Turnaj PragaCup také pomáhá k integraci cizinců mezi fotbalové týmy v ČR a spojuje také sport zdravých a hendikepovaných sportovců. Důkazem je FC Hurikán, tým složený z hráčů se zrakovým postižením. Každý jejich vstřelený gól byla neskutečná radost a tým si získal nejvíce fanoušků na turnaji i když ani jednou nebodoval.

Pro všechny diváky byl připraven doprovodný program, roadshow TepFactor. O dobrou náladu a atmosféru se staral DJ. Aby diváci nebyli ochuzeni ani o právě probíhající mistrovství světa ve fotbale v Rusku, mohli v areálu sledovat také přímé přenosy.

Po zápasech v základních skupinách a vyřazovacích bojích vykrystalizovala z 28 zúčastněných týmů nejlepší čtveřice. Do ní se probil jako jediný český tým FC Mukov, pětinásobný účastník ze slovenska BNP Team Vranov, Prague Raptors Football Club ze Spojených národů a německý Black Ratones.

Němci nakonec opanovali celému turnaji i když ve vyřazovací části měli několikrát namále v penaltovém rozstřelu. Ve finále porazili nejlepší český tým FC Mukov 4:1.