06. - 11.08.2018 Kranevo (BRG) 2008
06. - 11.08.2018 Kranevo (BRG) 2007
06. - 11.08.2018 Kranevo (BRG) 2006

Překvapení! Mladé sparťanky vyhráli kvalifikaci v Humpolci

Dva dívčí týmy zpestřily třetí kvalifikační kolo fotbalového turnaje E.ON Junior Cup pro hráče do 10 let, které se odehrálo v neděli 7. května v Humpolci. Chlapecké týmy porazily hráčky AC Sparta Praha, které v rozhodující části turnaje vyhrály v semifinále i ve finále po penaltovém rozstřelu.

Kromě holek z pražské Sparty se na turnaji představily i hráčky Loko Horní Heršpice. A ani druhý dívčí tým na turnaji nezklamal. V konkurenci 24 týmů skončily malé fotbalistky z Heršpic na 10. místě. Po základních a nadstavbových skupinách do semifinále postoupily týmy FC Spartak Velká Bíteš, AC Sparta Praha dívky, FC Velké Meziříčí a FK Bohemia Světlá nad Sázavou.

Velké Meziříčí si se Světlou nad Sázavou hladce poradilo a vyhrálo 6:1. Hráčky Sparty přešly přes Velkou Bíteš až po penaltovém rozstřelu 2:1. I finále musely rozhodnout pokutové kopy. Zápas mezi Spartou a Velkým Meziříčím skončil 0:0. Ze šesti penalt byla proměněna jen jedna, po které hráčky Sparty Praha mohly slavit postup na Seterm Velké finále.

„Závěrečný turnaj bude pro 40 týmů a odehraje 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném,“ řekl vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač s tím, že hlavní cenou na Velkém finále bude cesta za Janem Kollerem do Monaka.

Pavel Klíma, trenér dívčího týmu AC Sparta Praha:
„Ze začátku se nám moc nedařilo, ale postupně zápas od zápasu se holky zlepšovaly a v součtu si to sedlo. Finále jsme sice vyhráli až na penalty, ale za celý turnaj jsme moc spokojení. Turnaj byl perfektní.“