26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2008
26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2007
26. - 29.08.2018 Siófok (HUN) 2006

FC Porto vyhrálo All Stars Cup 2017! Nejvýše z českých týmů skončila Slavia

Po čytřech letech opět jednomu z největších turnajů konaných v Česku kraluje portugalský tým. Hráči FC Porto ve finále porazili japonskou Fukuoku a při třetí účasti konečně dokázali celý All Stars Cup vyhrát.

Mládežnický turnaj pro kategorii U16 se konal 16. - 18. června v tréninkovém centru pražské Slavie. Zápas o 3. místo a finále se hrálo tentokrát v Ďolíčku, nikoli v Eden Aréně jako v minulých letech.

Na turnaji All Stars Cup to nebyli ale jen diváci, kteří se přišli podívat možná na budoucí hvězdy klubové kopané. V pražských Vršovicích se pohybovali i skauti takových klubů jako je Manchester City, Bayern Mnichov, Atalanta Bergamo.

Pořadatelům se podařilo přilákat na All Stars Cup i některé evropské top kluby. Nejhůře skončilo francouzské Paris Saint-Germain, které obsadilo až 13. příčku. Arsenal také neoslnil své fanoušky devátým místem. Lépe se vedlo sedmé Borussii Dortmund a silnému španělskému Atléticu Madrid. To v semifinále nestačilo na Japonskou Fukuoku a nakonec skončilo třetí, když v zápase o bronz porazilo mexický Chivas. Pohár pro vítěze však na pyrenejský poloostrov přeci jen putuje díky FC Portu. Jeho hráči finále nad Fukuokou rozhodli až v pokutových kopech. V základní hrací době totiž zápas o zlato skončil 1:1.

Z českých týmů se All Stars Cup povedl nejlépe domácí Slavii. Sice její fotbalisté nenavázali na dva předchozí triumfy, ale i páté místo v takové konkurenci je velký úspěch. Stejně tak pro Zbrojovku Brno, která se probojovala taktéž do čtvrtfinále. Osmou příčkou potvrdila, že to není v mládežnickém fotbale jen o Slavii a Spartě, ale že i v Brně se s mládeží pracuje na vysoké úrovni.

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ
Nejlepší hráč: Cedric Wilfred (Atlético Madrid)
Nejlepší střelec: Malata (Jihlava), Carnello a Wilfred (Atlético Madrid), Vorlický (FC Zbrojovka Brno)
Nejlepší brankář: Jakub Markovič (SK Slavia Praha)
Nejlepší obránce: Bility Hosine (FC Midtjylland)
Nejlepší záložník: Kaito Watanabe (Avispa Fukuoka)
Nejlepší útočník: Cláudio Gomes (FC Porto)
Nejlepší český hráč: Ladislav Krobot (SK Slavia Praha)